| Antonia23K a întrebat:

Am o problema cu căștile AirPods, le pun la încărcat toată noaptea, ma trezesc dimineața vreau sa ascult muzica și după 20 de minute se Descarcă, știe cineva care este problema?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Bateria e slabita.
Nu se incarca toata noaptea!
Incarcarea se face maxim 3.5 ore, daca bateria este complet descarcata. Daca mai are curent, atunci incarcarea se face doar dupa descarcare completa.
Incarcarea unei baterii partial descarcate o slabeste.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine dule inapoi deunde le ai cumparat sa i ti dea altele sau banii inapoi, daca le ai luat de pe olx atunci te a țepuit sunt defecte.

| MihaiSpeedster a răspuns:

De cât timp le ai? cât de mult le-ai folosit? Probabil bateria lor s-a fu. deteriorat.
Daca ai aptitudini tehnice, îndemmânare și încredere, fă asta:
https://youtu.be/pE9aB5aPbMM
Dacă nu, mergi la un service cu ele.

| MorcovMajestic a răspuns:

Ai dat 50 de lei pe ele

| KIausIohannis a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Uita-te la profilul meu si citeste prima intrebare pe care am pus-o.
Si ai sa vezi de ce.
Pentru ca toti trecem prin problemele astea.
Nu e neaparat din cauza ca sunt scumpe sau ieftine pentru ca si cele scumpe se strica.

| Antonia23K explică (pentru MorcovMajestic):

Dacă erau 50 de lei, îmi luam altele, nu ma oboseam sa pun pe TPU o întrebare

| MorcovMajestic a răspuns (pentru Antonia23K):

Si ale mele au fost ieftine 120 si ma tine bateria 4 ore (asa cum scrie pe ele)
Daca problema nu a aparut din senin au venit stricate din fabrica

| MorcovMajestic a răspuns (pentru KIausIohannis):

Nu prea sunt de acord cu ce zici acolo
Pentru ca am casti ieftine, am avut si scumpe
Si se vede diferenta orice ai zice
Ale mele le-am stricat din neatentie nu ca s-au stricat ele aiurea programate de IT-isti malefici
M-a tinut 3 ani o pereche de casti Samsung scumpe si le-am maltratat in ultimul hal pana s-au dus de tot
Airpods sunt mici, finute nu e indicat sa iei copii foarte ieftine ca evident sunt de jucarie

| KIausIohannis a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Nu e vorba de diferenta, nu ai intales intrebarea insemna
Eu m-am referit ca de ce se fac sa nu tina, si sa cumperi mereu altele
Toata lumea a trecut prin asta, nu poti zice ca ceva ce ti s-a stricat nu ar fi putut sa fie mai bine facut.
Referitor la scump si ieftin, eu am avut si scumpe si tot nu au tinut pentru ca aproape toate sunt facute din plastic si plasticul se rupe asta e ideea.
Am cautat si din metal am gasit cateva (ieftine) si probabil