| BuFFin a întrebat:

Am o problema cu frigiderul. Dețin un Ariston HotPoint și l-am setat la temperatura de 3°C (pe partea frigiderului, nu a congelatorului) și din când în când temperatura tot sare în 8°C. Nu înțeleg de ce, dacă ma puteți ajuta va mulțumesc.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E normal sa faca asa. Cand il deschizi, aerul mai cald din afara frigiderului, influenteaza temperatura din interiorul lui. Nu ti se pare logic?

| BuFFin explică (pentru darrio2007):

Uneori se dereglează și chiar dacă nu e folosit...

| sierra1 a răspuns:

Dacă revine la 3 grade, înseamnă că termostatul are o mică întârziere dar își face treaba totuși!