| Iordan_Cristi_1996 a întrebat:

Am o problema cu internet explorer... atunci cand intru inloc de google apare omniboxes ( sau ceva de genul ). A m incercat orice
1 Lam dezinstalat
2 Am dat un cleaning cu adwcleaner
3 Aveam optiunea acolo jos de uninstall am apasat si mi-a dat cativa pasi

1 - Open IE Explore.
2 - Click >"Tools-Internet Options", Open "Internet Options" panel.
3 - Click "General" tab.
4 - Delete omniboxes homepage link and set a new homepage link, or click "Use blank".
5 - Click "Settings" button in the "Search" area, open "Manage Add-ons" panel.
6 - Choose omniboxes and click "Remove", then close "Manage Add-ons" panel.
7 - Click "Apply" or "OK" on "Internet Opens" panel to save the changes

4 Dar la pasul 5 ma blochez: cand merg la manage add-ons nu este acolo.

5 Am setat home page google si tot nu mere

Stiti voi cum pot sa-l dezinstalez?

7 răspunsuri:
| PrimulPas a răspuns:

Deci inca nu pot sa cred ca mai folosesti Internet Explorer. Acum revenind la problema ta elimina extensile browserului care nu le folosesti si seteaza pagina de pornire google din setari.

| Iordan_Cristi_1996 explică (pentru PrimulPas):

Google chrome imi merge incet iar IE marge mai repede

| dannyel86 a răspuns (pentru Iordan_Cristi_1996):

Incearca Mozilla Firefox. Daca vrei sa ramai la Internet Explorer, vezi in setarile sale optiunea de a reveni la starea initiala, din momentul instalarii Windows-ului, care va reseta intregul browser (ca masura extrema!).

| Iordan_Cristi_1996 explică (pentru dannyel86):

Am facut si ai...

| dannyel86 a răspuns (pentru Iordan_Cristi_1996):

Vezi in lista de programe instalate in sistem. Posibil ca prin aplicatiile tale sa se fi strecurat si un "omniboxes" sau alt program care il activeaza si nu te lasa sa scapi de el. Elimina doar acele softuri despre care stii sigur ca nu sunt necesare pentru sistemul tau.
Confirma daca ai facut asta in Internet Explorer: "Tools", "Internet Options", "Advanced" butonul "Reset".

| Iordan_Cristi_1996 explică (pentru PrimulPas):

Am aceas problema pe toate ( google chrome mozila etc

| Baa_Alexandra_1996_cLyr a răspuns:

Mai bine intri pe "opera" sau pe "google chrome"