| Iordan_Cristi_1996 a întrebat:

Am o problema cu internet explorer... atunci cand intru inloc de google apare omniboxes ( sau ceva de genul ). A m incercat orice

1 Lam dezinstalat

2 Am dat un cleaning cu adwcleaner

3 Aveam optiunea acolo jos de uninstall am apasat si mi-a dat cativa pasi

1 - Open IE Explore.

2 - Click >"Tools-Internet Options", Open "Internet Options" panel.

3 - Click "General" tab.

4 - Delete omniboxes homepage link and set a new homepage link, or click "Use blank".

5 - Click "Settings" button in the "Search" area, open "Manage Add-ons" panel.

6 - Choose omniboxes and click "Remove", then close "Manage Add-ons" panel.

7 - Click "Apply" or "OK" on "Internet Opens" panel to save the changes

4 Dar la pasul 5 ma blochez: cand merg la manage add-ons nu este acolo.

5 Am setat home page google si tot nu mere

Stiti voi cum pot sa-l dezinstalez?

5 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Din control panel dezinstalezi omniboxes. Dupa ce il dezinstalezi sa ii dai o curatare cu malware antimalwarebyes si sa iti default page si o sa mearga.

| Iordan_Cristi_1996 explică (pentru Zaygon):

Si tu ai avut acesi problema? si cea mers cu program?
dca imi merge iti dau funda happy

| Zaygon a răspuns:

Fratemiu a avut-o pe laptopul lui dar eu am tratat-o.
Trebuie dezinstalat din control panel si da trebuiet sa bagi nu stiu ce cod ca sa poti sa il dezinstalezi(cod in genu la acelea antispam). Si abia dupa poti seta internet explorer sa ito deschide iar google.

| Iordan_Cristi_1996 explică (pentru Zaygon):

Ok deci descarc programul. fac un scan si dau "cleaning" si va merge nu?

| Zaygon a răspuns:

Intai sa dezinstalezi omnibox si abia dupa ii dai clean. Poti sa ii dai clean si inainte dar nu stiu cat ajuta.