| Gheorghe25 a întrebat:

Am o problema cu iPad-ul meu?
iPad-ul se deconecteaza dupa aproximativ 5 minute dupa ce eu in pornesc?
El are garantia inca valabila.
Intrebarea este
Daca eu o sa-i schimb versiunea garantia mai este valabila?

3 răspunsuri:
| Cosmin1992 a răspuns:

Daca il conectezi la calculator la itunes si ii dai update nu ai nici o treaba, garantia ramane pentru ca nu il strici. Daca ii faci jailbreak mi se pare ca unele magazine nu mai ofera garantie pe cand altele da, din moment ce jailbreakul a devenit legal in SUA. Poti incerca urmatorul lucru: conecteazal la itunes, si in lista din stanga unde iti apare numele ipadului dai click dreapta si backup, sau restore nu mai stiu exact cum e. E foarte posibil sa fie doar un bug in sistem si cu backup scapi de el usor si fara riscuri.

| MFShui a răspuns:

Daca ii faci upgrade, mai mult ca sigur este valabila garantia.

| jtest a răspuns:

Nu, garantie nu mai este valabila daca umblii la el.