| Merikk a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul! Ieri am dezinstalat un antivirus pentru ca imi tot zicea ca e o versiune ilegala si ca sa cumpar licenta. L-am dezinstalat si am dat restart la windows.Cand porneste, surpriza nu mai mergea net-ul. Cand dadeam la troubleshoot problem imi zicea ca e problema cu "network adapter". Am intrat la device manager iar acolo recunostea placa de retea si avea drivere-le! Asa ca le-am dat uninstall si apoi cand sa se termine de instalat imi dadea o eroare si zicea: "the realtek network controller was not found
if deep sleep mode is enabled please plug the cable". Oare sa fie de la antivirusul dezinstalat? Nu stiu ce sa mai fac. Vreo solutie?

2 răspunsuri:
| reysp a răspuns:

Reinstaleaza driverele la adaptorul de red

| Merikk explică (pentru reysp):

La ce adaptor te referi? nu inteleg