| Myli a întrebat:

Am o problema cu laptopul! Nu am anti-virus la el si acum tremura imaginea.Ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E de la placa video ceva sau de la un malware ce ți-a afectat hradware-ul. încearcă o dezinfectare cu Avira rescue system de aici:
http://www.lenovoexclusiv.ro/......n-dvd.html
Descarcă ISO scrie-l pe un cd și buteazăde pe el.
Dă-i o scanare folosind funcția de remouve nu de rename viruses. Dacă nu ai net de la RDS poți actualiza antivirusul, deși are cele mai noi actualizări în Kit.
Dacă asta nu a dat roade înseamnă că e ceva din hardware și asta se rezolva într-un service autorizat.Să știi că virușii nu numai sistemul de operare îl atacă ci și componentele hardware sau chiar bios-ul, de asta e indicat cada folosești Windows să folosești un program antivirus, deși nici cu cel mai scump și performant din lume tot nu ai protecție 100%, că așa e treaba cu Wingozu și „sateliții" acestuia.Succes

| laptopnews a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu antivirusul, dar e important sa ai unul! Problema ar putea fi la placa video, iar recomandarea este sa mergi la un service autorizat pentru investigatii! Cauzele pot fi multiple! Succes!

| Tagaso a răspuns:

Pune-ți Avast free și dă o scanare

| AnutzaBM a răspuns:

Imaginea nu cred ca tremura de la virusi happy nu am mai auzit de asa ceva, de obicei imaginea tremura continuu daca monitorul/laptopul s-a magnetizat, monitorul are o optiune de demagnetizare, la laptop nu stiu cum e.

| tmteo a răspuns:

Mai bine ti-ai instala tu driver-ul placii video tale. stii ce placa video ai?