| SunShine_3722 a întrebat:

am o problema mare de tot. am luat un "virus" care se da de fapt un anti virus... care e problema de fapt? problema e ca nu pot sa mai deschid antivirusu' si nici task manager nu se mai deschide ajutor!

Răspuns Câştigător
| Catalion a răspuns:

Foloseste acest program care e facut special ca sa stearga antivirusii falsi si ai scapat: http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Remove-Fake-Antivirus.shtml

3 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Daca instalezi 2 programe antivirus simultan pe acelasi PC, ele se pot vedea reciproc ca fiind virusi. Trebuie dezinstalat cel existent si abia apoi instalat cel nou. Incearca sa instalezi Revo unninstaller sau Uninstall expert si cu ajutorul lor sa dezinstalezi (anti)virusul nedorit.

| nst103 a răspuns:

Este un malaware singura sansa ca sa scapi e sa reinstalezi windows-ul ar ma fi o scapare prin registri

| albert1998 a răspuns:

Scuze ca iti spun asta dar trebuie ca sat reistalezi windouse si, de unde ai luat tu antivirusu probabil niste oameni a pus virusi pe situl ala si de aia este asa.