| madyxo a întrebat:

Am o problema cu mess-ul:

Cand intru pe id meu si scriu ceva cuiva, imi apare ce scriu eu, dar ce scrie acea persoana nu. Doar daca ies si intru iar.
Am intrat pe alt id...si acolo merge normal.

Am incercat chestia aia cu Stergerea "Zones", prima oara a mers, acum nu a mai mers. Ce sa ii fac?sad

4 răspunsuri:
| AndreiP98 a răspuns:

Reinstaleaza-ti yahoo. Aveam si eu niste probleme (alta nu asta), mi l-am reinstalat si gata a mers

| muzicalBoX a răspuns:

Incearca asta si daca nu merge reinst messu :1 Asigurativa ca ati iesit din Yahoo Messenger si ca la-ti inchis
2 click pe Start
3 click pe Run
4 in Run scriem: regsvr32 jscript.dll
5 apasam ok
6 va aparea o fereastra de confirmare cum ca jscript.dll a fost restaurat cu succes si dam ok
7 repetam pasii 2 si 3 iar la pasul 4 de data asta vom scrie: regsvr32 vbscript.dll si procedam ca la pasul 6 pe win 7 nu merge chestia asta incerca asta Jos la start scrii CMD in care se va scrie regedit

apoi se da enter,se va afisa o fereastra de editare

a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici )

vei parcurge intocmai acesti pasi,se da click pe

HKEY_CURRENT_USER,dupa care

Software,dupa care

Microsoft,dupa care

Windows,dupa care

CurrentVersion, dupa care

Internet Settings, dupa care se va sterge folderul

Zones cu click dreapta pe el si delete

Se inchide regedit si redeskideti yahoo messengerul…si gata rezolvata problema Daca ai vista incerca amandoua variante nu stiu daca merg.succes big grin

| Dragosh_8212 a răspuns:

Nu are treaba ce ziceti voi 2 acolo. trebuie scriptat. roaga pe cineva care se pricepe la pcuri... spune-i de problema si zii daca il poate scripta.scriptarea se face prin "cmd"

| Mary24 a răspuns:

Buna.Incearca sa reinstalezi messul pe care il aihappy