| Danutsz a întrebat:

Am o problema cu microfonul cand folosesc Discord. La alte aplicatii sau jocuri, microfonul functioneaza perfect fara intreruperi sau lucruri de genul, tin sa mentin ca folosesc un microfon cu brat destul de bunicel, iar in ultimele zile pe discord ma aud intrerupt si nu se intelege nimic din ce spun... As avea nevoie de ajutorul cuiva care stie si se pricepe in audio, va multumesc mult!

14 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ai ultima versiune de Discord?
Ai ultimul driver pentru placa de sunet?
Windosul e updatat la zi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aceeasi problema pe Discord, tine doar de soft nu ai ce sa ii faci, are momente si momente. In alte aplicatii si mie imi merge mult mai bine.

| Danutsz explică (pentru anonim_4396):

Ai incercat sa folosesti alta varianta de windows? Gen windows 7 sau Linux? Eu am reinstalat windows-ul (cel actual care il folosesc win 10 64 bit) si nu a fost de folos, aceeasi problema

| IonutAista a răspuns (pentru Danutsz):

Pai degeaba ai instalat același Windows, instalează Windows 7 și îți zic eu că va merge

| IonutAista a răspuns (pentru Danutsz):

Așa a făcut microfonul de când l-ai cumpărat sau s-a defectat acum?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danutsz):

Nu si nici nu as face asta, m-as chinui prea mult cu driverele.
Poate la linux e ceva diferit, n-am incercat, dar poti tu face asta, il poti rula direct de pe un stick fara instalare Linux si apoi incerci Discord.

| Danutsz explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca e chinuiala multa cu driverele la windows 7, dar fata de Linux, majoritatea aplicatiilor de care un PC are nevoie sunt pentru variante de windows. Eu pentru microfon mai folosesc si FL Studio care ma ajuta la performanta profesionala a microfonului, si repet din nou ca pe jocuri sau alte aplicatii in afara de discord microfonul merge impecabil. inainte mergea si pe discord

| IonutAista a răspuns:

Vezi poate s-a rupt brațul microfonului sa îl pui in ghipswinking

| Danutsz explică (pentru IonutAista):

Te crezi amuzant? prefer sa primesc un raspuns de la o persoana care m-ar putea ajuta, nu raspunsuri irelevante

| IonutAista a răspuns (pentru Danutsz):

Nu mă cred, chiar sunt. noapte buna.Maine ai treabă nu mai sta pe discord

| IonutAista a răspuns (pentru Danutsz):

Daca l-ai cumpărat recent și nu a mers de atunci returneazal și să îți de-a banii înapoi sau alt microfon

| Danutsz explică (pentru IonutAista):

Invata sa citesti mai bine iar apoi poti sa raspunzi. Microfonul merge bine pe alte aplicatii

| IonutAista a răspuns (pentru Danutsz):

Eu am învățat să citesc de pe dozele de bere.Chiar acum mai învăț niste cuvinte /:

| IonutAista a răspuns (pentru Danutsz):

Microfonul vrea o pauza. Daca tu nu i-ai mai dat voie sa "respire" acum resusciteaza-l happy