| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a întrebat:

Am o problema cu mouse-ul si cu tastatura, cand ma joc Rocket League uneori mouse-ul nu merge cateva secunde dupa care isi revine iar la tastatura se opreste singura dupa care trebuie sa ii scot si bag mufa inapoi, inainte de chestiile astea auzindu-se sunetul ala de eroare de la windows. Nu stiu daca are legatura daca odata s-a luat curentul brusc si dupa care si-a revenit nu au mai mers chestiile alea 2 de usb-uri din fata de la unitate, in prezent mai merg doar cele din spate. De unde o fi toata chestia asta cu erorile?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil sa ai defect la circuitele USB de pe placa de baza, dar e posibil si sa fie curentul prea mic la mufe.
Poti incerca sa pui mouse-ul si tastatura in coloane de USB diferite, astfel ne fiind incarcat prea tare circuitele lor de curent (5V).
Daca nici asa nu merge, atunci va trebui sa folosesti o placa suplimentara de USB, pe socket PCI sau PCIe (care ai liber) sau sa schimbi intreaga placa de baza.

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 explică (pentru Bula):

A, si gen la tastatura ramane blocat pe w si d

| Bula a răspuns (pentru Petrisor_Mihai_Mangu_2002):

In acest caz este posibil sa ai problema cu tastatura (taste lipite). Incearca si cu alta.

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 explică (pentru Bula):

Ok, mersi