| MihaiBossu10 a întrebat:

Am o problema cu PC-ul.Am un virus (cred) numit svchost.exe, care tot incearca sa ruleze, dar ii dau de fiecare data "No".
Cum as putea sa scap de virus?+ ca mi-a virusat si alte programesad.

12 răspunsuri:
| DAnc3 a răspuns:

Puneti bitdefender, cei asa greu?

| Frank51 a răspuns:

Svchost.exe cu siguranta nu este virus, am si eu 8 procese cu numele asta.

Instaleaza antivirusul avast, este foarte bun

Daca nu ai nici-un antivirus PC-ul tau va fi foarte vulnerabil, se va strica foarte repede

Nu asculta ce zice Synnad2k, nu stie ce zice, fara antivirus iti intra cam 20 de troieni pe zi de pe facebook si restul site-urilor

La mine avast blocheaza fiecare virus care incearca sa intre(cand sunt pe fb)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Avast the best happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. svchost.exe nu este virus, este din Windows
2. instaleaza un anti-virus
3. "Google is your Friend"

bafta

PS: mai lasa metinu'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regex iti recomanda sa instalezi antivirus iar eu iti recomand sa il dezinstalezi pentru ca iti *** windowsul cacatul ala de antivirus pe care il ai.
Sa nu mai instalezi antivirus vreodata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spuse un BOT virusat la max tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa sa fiu eu virusat la maxim dar sa ma tina windowsul pana ma apuca pe mine sa il reinstalez nu sa ii fie sterse nu stiu ce fisiere si sa gaseasca antivirusul un virus invizibil sau care este acolo dar nu face nimic rau in svschost sau explorer.exe.

| gogυ a răspuns:

Svchost.exe nu e virus

| adybutterfly a răspuns:

Svchost.exe serveste drept o lansare pentru drivere, cum este explorer.exe, nicidecum virus, virusul ii cere svchost-ului sa ii permita rularea, cauta un antivirus bun gen norton

| Angie95 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul!

| KTAleen a răspuns:

Asta nu e virus, face parte din kernel, e al windowsului!
In schimb poate fi inoculat cu un virus...
Descarca Kaspersky rescue disk, instaleaza-l pe stick si buteaza PC-ul de pe stick.
Antivirusul Kaspersky e ff bun.

| MihaiBossu10 explică:

Am dat system restore!