| Fidec a întrebat:

Am o problema cu placa video.[cred]. Aprind pc mi se incarca windowsu si cand imi apare welcome imi apare pe monitor ca nu am cablu conectat, nu pot sa vad nimic dar in windows imi intra.am scos placa video din pc si am conectat pc la placa video integrata si mi-a pornit normal.Se poate sa fie din windows? funda

4 răspunsuri:
| rogi28 a răspuns:

Stii ca poate sa fie si placa video,
la calculatorul meu precedent am avut o asa situatie ca l-am desfacut si l-am curatit de praf, apoi cind gramadit inapoi nu mi se aprindea monitorul dar sistema se incarca, si am pul placa mea la at calc si mergea norma dar la mine nu vroia, pe urma am pul la mine alta placa si merge super.
nu am nici o explicatie ce poate sa fie dar ceva asemanator dupa cum observi mi s-a intamplat si mie. pina la urma am vindut placa si la persoana data lucra bine iar eu am procurat alta si merge normal. asa ca inceraca alta placa la tine in calc sa pui.

| Fidec explică:

Pai nu am umblat la rezolutie, am stins pc iar peste 2h am vrt sa il aprind si nu a mai mers.cand l-am stins mergea perfect, am sa incerc sa vad ce pot face.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poate ai setat o rezolutie prea mare si nu ti-o poate proiecta monitoru`.
Dai auto adjust la monitor si asa ar trebui sa iti seteze rezolutia incat sa fie compatibila cu monitoru`.
In caz ca nu e de la rezolutie nu stiu.
Baga-te in Safe Mode (Adica cand se deschide windowsu apesi 73 sau F8 nu mai stiu dar creca F8) si iti da acolo sa alegi Start Windows Normally sau Safe Mode, poate reusesti sa depistezi din Safe Mode problema daca e legata de hardware sau daca-i de la tine.
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pardon,cand se deschide PC-ul atunci primele 10 secunde iti dai tu seamawinking