| Zaharia_Mihai_1997 a întrebat:

De curand mi-am luat o placa video Dedicata ATI Radeon x1600 512mb, pana acum rulam pe cea integrata dar..cand o bag pe cea dedicata si bag cablu de la monitor in ea si il aprind imi apare Windows corrupted system32..etc..dar pot sa intru si in bios cu ea iar dupa ce ies tot asa face..cu cea integrata nu face..va rog ajutati-ma.Dau FUNDA! sad

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Are dreptate Jipa95. reinstaleaza Windowsul si va merge. Se putea si fara reinstalare dar este o procedura mai complicata si e mai greu.

| anonimg a răspuns:

Poate ai uitat sa instalezi driverul de la noua placa.

| Jipa95 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul dar cu placa video dedicata conectata la monitor sa ti-o recunoasca sistemul.

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru Jipa95):

Sigur o sa mearga?
ca nu vreau sa il reformatez degeaba laughing

| Jipa95 a răspuns (pentru Zaharia_Mihai_1997):

Normal ca o sa mearga. Procedeaza asa cum ti-am explicat eu.

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru Jipa95):

Am facut si in timpu instalarii windows-ului se da rr la pc...

| Zaharia_Mihai_1997 explică:

Trebuie sa fac update ceva la Bios?