| maryanshmen a întrebat:

Salutare tpu.Am cumparat componente pentru pc.Totul bine l-am ansamblat, l-am pornit i-am pus windows a mers fara probleme, doar ca dupa 3 zile am aprins pc si imi aparea la monitor ca nu mai are semnal,am scos cablu afara am incercat de toate si tot nimic,apoi am incercat cu alt monitor si a mers,dupa cand am incercat iar cu monitorul care era initial a mers si cu acesta, insa dupa cand sa il aprind iar nu a mers, de la ce poate fi cumva de la placa video?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi placa video dar mie imi pare ca monitorul. Du-te cu el la un prieten.

| Bogdanovici24 a răspuns:

E legat de placa video..incearca sa vezi daca cablul care duce de la monitor la placa video face conexiune corecta.