| nevastuica181 a întrebat:

Am o problema cu sist audio... daca conectez amplificatorul la telefon merge perfect dar daca il conectez la laptop baraie foarte tare si fara sa redau ceva.precizez ca l-am mai folosit la laptopul respectiv si nu am avut probleme...

2 răspunsuri:
| Tudorel_Dinca_1972 a răspuns:

Ai doua posibile variante de rezolvare:
1: verifica daca nu ai probleme cu mufa laptopului(contact imperfect masa mufei)
2: posibil cablul de semnal sa-ti faca figuri la contactul jack

| nevastuica181 explică (pentru Tudorel_Dinca_1972):

Si cum pot sa verific mufa laptopului? am incercat cu casti si merge perfect...si am inloc uit si cablu jack-2rca si tot asa face.