| source a întrebat:

Am o problema cu smartphone meu, am un lg optimus one p500, am blocat ecranul si am introdus din greseala de mai multe ori parola si acum imi cere username si parola de pe google dar l-am uitat e android 2, 2, si imi apare "too many pattern attemps" si nu stiu ce sa fac, am incercat n chesti dar tot nu merge, help?! dau o fundita

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Uite o idee mai buna. Intrii in hard-reset(gasesti pe google)si dai-trebuie sa astepti 1 min-si gata. Problema e ca ti se sterge tot-aplicatii-mesaje-contacte(daca vrei sa stii, cardul ramane intact, nu se sterge nimic de pe card, se sterge doar din telefon)

2 răspunsuri:
| Drafters a răspuns:

Incearca sa intri pe internet de pe PC si sa recuperezi contul Google. Dai pe "Forgot Password" si iti pune o intrebare secreta din cate stiu. Sau iti trimite parola pe mailul de recuperare. Username e de obicei adresa de E-Mail iar parola e... parola! Succes sper ca te-am ajutat.

| Serbip a răspuns:

Source,daca ai telefonul la mana a 2 a incearca sa contactezi pe acea persoana de la care ai cumparat telefonul.Am patit si eu asa si am sunat persoana care a pus Loginu Si Parola