| andreibadeaUK a întrebat:

Am o problema cu startup.

De fiecare data cand pornesc/repornesc calculatorul, imi porneste browser-ul implicit si ma da pe pagina http://play-toolbar.org

Este cumva un virus sau ce anume? Funda pentru raspuns corect.

P.S. Aceasta postare nu este pentru promovarea mascata a unui site.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Intra in control panel sectiunea uninstall a program, cauta acel toolbar si dezinstaleaza-l. De asemenea, iti recomand sa faci la fel si in browser, intra la extensii si dezinstaleaza extensia cu pricina.

| SilviaDulcik a răspuns:

Nu este? Cum spui tu.
Nu apas pe acel link pentru ca sunt mai paranoia de fel dar acela nu este neaparat un virus.
Aceea aplicatie care posibil ai instalat-o fara sa iti dai seama a schimbat ceva registri in calculator asa incat la pornire sa se deschida acel site.

| MunteanuIoan a răspuns:

Curata PC-ul cu programul AdwCleaner. 100% o sa mearga dupa ce il cureti.