| christian90 a întrebat:

Am o problema cu un laptop SONY VAIO VGN FZ21M secondhand,mi s-a stricat placa video si nu mai porneste.M-am gandit sa renunt la reparatie si sa-i schimb placa de baza oricum se incingea prea tare(de la cooler sau alta defectiune) fara sa intru in vreun joc ori sa folosesc vreun program sofisticat, doar business.Cine stie ce placa de baza este compatibila pe acest tip de laptop?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

O placa de baza vine cu procesor, placa video si alte cateva componente si va costa aproape cat un laptop nou! Apoi Sony vayo a ramas in urma rau, nu mai e ce-a fost odata big grin Ia-ti un laptop nou, Asus Rog sau MSI! Sunt cam scumpe dar n-o sa-ti para rau! Bafta!