| Rusu_Emi_1987 a întrebat:

am o problema cu un laptop Sony vaio vgn fz21m am instalat windows 7 ultimate recent a mers cateva ore pana sa i-am dat update la driver video din windows ca nu am cd original.laptopul porneste normal da are ecranul numai dungulite colarate cand verticale cand orizontale e posibil sa fie placa video sau de la driver.nuintra nici in bios sau safe mod oare sa fie virusat

2 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Introdu' stick-ul/CD-ul in port-ul USB/unitate optica si repornesti instalarea Windows-ului, doar ca nu vei alege Install, ci doar Repair. Apoi mergi si descarca Driver Easy, care iti va arata driver-ele outdatate si cele lipsa. Le vei descarca tot prin Driver Easy. Bafta!

| n1n1o a răspuns:

Sal, fa update la driver de pe siteul original al placii video.