| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu un laptop toshiba cu bateria.Eu cred ca nu ar fi stricata din moment ce laptopul sta 3 minute aprins si se inchide
Problema este ca ma atentioneaza cand scot laptopul din priza ca nu stiu ce problema mare cu bateria. Mi se duce in doar 3 minute si mi se pune in hibernare.
Ce fac?
Este o problema destul de serioasa cu bateria mea sau cu setarea bateriei daca se poate seta bateria din windows...asta nu stiu.
Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati!

4 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Buna,
In primul rand trebuie sa urmaresti urmatorii pasi:
Click dreapta cu soricelul pe desktop>Properties>Screensaver>Power>si in fereastra care ti se va deschide iti alegi in cat timp sa intre in hibernare in momentul in care scoti din priza acumulatorul.
Succes pe mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista setare nu a fost formatata bine bateria si s-a dus prea repede probeazal cu alt acumulator

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand cand ti laptop-ul in priza nu trebuie sa ai bateria in el risti sa se strice. Daca atunci cand il scoti din priza si se inchide sau intra in hibernare inseamna ca ai ceva la baterie. Dezactiveaza hibernarea si vezi daca mai face asa, dar fara sa il ti in priza. incarca bateria (bateria o incarci fara sa ti lap pornit) dupa care il scoti din priza si vezi daca merge, daca nu inseamna ca e bateria nasoala

ym: misulet22

www.mirceabondar.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mentionez ca nu am alt acumulator.Am tot avut si xp si windows 7 si la fel dace cand scot incarcatorul din laptop se inchide.