| zxzx a întrebat:

Am o problema cu un site, nu se vede bine...am incercat sa sterg cookies dar tot nu merge. Mai e o solutie?

7 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Cum adica nu se vede bine? daca nu se vede bine inseamna ca nu are css formatat bine, deci e vina administartorului sitului. explica mai detaliat problema.cookies nu are nici o treaba cu asta

| zxzx explică (pentru supermdmario):

Cu site-ul asta am probleme http://postimg.org
E de incarcat poze, pe chrome nu se vad bine pozele cand le postez pe un blog iar pe Mozilla da. Cand vrei sa iei codul pentru poza pe chrome ai mai putine variante, iar pe Mozilla mai multe.
Deci daca iei un cod de pe Mozilla, Hotlink for Website de exemplu care nu e in Chrome, nu se vede in Chrome imaginea, se vede deformata.
Am incercat pe tableta in Chrome si merge, deci ar fi ceva de la laptopul meu.

| supermdmario a răspuns (pentru zxzx):

Nu are nimic laptopul tau, pur si simplu este o problema cu flash player incorposat din crome.de asemenea cu shockwave player.
majoritatea siturilor au sursele externe in flash player(ex:o imagine, un clip video, etc)asadar, este o problema de compatibilitate intre Adobe flash si google. spune-mi, cateodata nu primesti notifficari ca flash player s-a oprit

| zxzx explică (pentru supermdmario):

Nu prea, dar aveam problema asta cateodata, cand erau mai multe taburi deschise. Ar trebui sa fie vreo extensie in Chrome? Nu am nimic. Sau sa sterg Adoble-ul si sa-l reinstalez?

Asta e ce am in PC de la Adoble:
http://postimg.org/image/e24ka7orn/

| supermdmario a răspuns (pentru zxzx):

Scuze de intarziere.
chrome are flash player incorporat, deci nu poti sa faci tu nimic.si ar trebui sa sa vada. oricum, daca inca ai probleme incearca sa reinstalezi google chrome.verifica si java.

| zxzx explică (pentru supermdmario):

Am sters tot si am instalat din nou, tot nu merge, zici ca mi-au blocat ip-ul. Si nici nu raspunde nimeni.

| supermdmario a răspuns (pentru zxzx):

Nu stiu ce sa-ti spun.incearca cu alt browser, schimba ip-ul, fa-ti alt cont, incearca de pe alt pc...