| Cristian226 a întrebat:

Am o problema cu un stick care are pe el și imagini și videoclip. Imaginile sunt acoperite parțial sau total de gri iar videoclipul abia se aude și tot apare în timpul lui culoarea verde, gri sau alte culori și nu se vede nimic. Care este cauza acestei probleme și cum as putea sa o rezolv?

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Daca le copiezi pe calculator merg?

| Cristian226 explică (pentru aditimus):

Nu merge nici asa am încercat

| NLS a răspuns (pentru Cristian226):

Daca nu merg copiate si prezinta ambele tipuri de fisiere artfacte, 99% sunt corupte datele de pe stick.

(daca era doar la unul dintre ele problema, puteai da vina pe codec lipsa si ar fi mers cu alt player (VLC) sau dupa ce ai fi instalat un pachet complet de codecuri).

Acest lucru s-a intamplat cel mai probabil inca in etapa de copiere a lor pe stick (daca nu cumva le-ai probat si la inceput au mers).

| Cristian226 explică (pentru NLS):

Câteva luni a mers bine dar după a început. Stick-ul este făcut de cineva care se ocupa de filmări la evenimente.

| NLS a răspuns (pentru Cristian226):

Marca si modelul stickului?
Dupa cum probabil stii, exista si producatori de duzina, cu modele foarte slabe.
Sau exista la fel de bine modele "fantoma", care nu au in realitate capacitatea inscrisa pe ele.

Am primit cadou la un radio auto un stick de 8GB Intenso...
Nu are nici pe departe 8GB, dupa ce scriu aproximativ 6GB pe el, urmatoarele date sunt corupte.

| Cristian226 explică (pentru NLS):

Hama.s 8GB