| Cozmea022004 a întrebat:

Am in taskbar-ul de la pc mai multe aplicatii carora nu le apare iconita si in locul lor se vede culoarea taskbar-ului (practic sunt invizibile). Cum as putea sa rezolv aceasta problema?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca duci indicatorul mouse-lui deasupra iconitei si astepti un pic, atunci se afiseaza numele aplicatiei asociate iconitei.
Daca dai click-dreapta pe iconita, atunci ai mai multe posibilitati, una fiind indepartarea din Taskbar. Dai click si iconita dispare.

2 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Raspunsul real este ca in windows sunt foarte multe servicii si procese care nu ai nevoie sa le vezi, dar apar in task manager, pentru ca ala vede tot

tu ai nevoie sa vezi numai aplicatiile pe care le deschizi si alea au iconita

de asemenea, task manager e un tool foarte puternic, NU te sfatuiesc deloc sa incepi sa inchizi ce nu recunosti