| maryngeorge a întrebat:

Am o problema cu un stik usb de 8 gb Kingston pe el am poze, filme, muzica, programe si am incercat sa-l formatez si imi spune ca e protejat nu pot sa adaug nimic tot ce am pe el le pot vedea le pot lua dar nu imi da voie sa il formatez sau sa mai adaug ceva pe el si mai am liber 3 gb si nici la alt pc nu merge, ce poate fi cu ce program pot sa il repar ( sa-l fac )

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Descarca programul asta gratis:
http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Unlocker.shtml
-baga sitkul, te duci pe el, click dreapta, unlocker - unlock. Il deblochezi si vezi daca poti sterge ceva.

| madaaaaaaa a răspuns:

Sall daca nu mg sa il formatezi nu ai incercat sa stergi cate un fisier din el?
Daca nu mg nici asa inseamna ca e ful virusat si nu mai ai ce face cu elhappy

| maryngeorge explică (pentru madaaaaaaa):

Atunci cand intru in el si vreau sa sterg un fisier ( clik opus dar lipseste optiunea delete ) doar in stik in alt stik merge

| madaaaaaaa a răspuns:

Mai ai o solutie pe tastatura ai un buton unde scrie Delete dai click pe fisierul care vr sa il stergi si dupa aceea apasa pe butonul Delete si se va sterge