| GMVBOSS a întrebat:

Am o problema cu un virus... Imi zice ca e "cal troian", tip de infectie: "MSIL: Agent-ane [Trj]". Imi tot bipaie antivirusul, foc automat. De cand imi face asa, calculatorul face un sunet ciudat, de parca s-ar forta... O data la 4 secunde. Ce as putea face? Am incercat sa-l sterg din carantina, dar continua sa faca asa.

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Fisierele virusului sunt astea:
%Startup%\c7192e982641757f14f66356bb4cf303.exe
%Profile%\Trojan.exe
%Profile%\Trojan.exe.tmp
iti recomand sa-ti dezactivezi antivirusul si sa faci o scanare completa cu http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml

| GMVBOSS explică (pentru al3xander):

Nu alea sunt fisierele, in loc de chestia aia mare care incepe cu c719... imi da d934... Nu sunt chiar asa de lenes, am cautat mai intai pe Internet, apoi am intrebat membrii TPU. Am gasit cateva fisiere infectate cu ajutorul TrojanHunter; dupa ce se scaneaza tot o sa vad ce fac. Iti multumesc pentru ajutor totusi, de celelalte doua chestii nu stiam.