| dantiberiu a întrebat:

Am o problema cu windows vista ultimate (un windows ce l-am mai avut de 2 ori), se tot blocheaza calcualtorul, l-am instalat azi si s-a blocat de 2 ori, din ce cauza sa fie.nicii task manager-u nu mai puteam sa il deschid.Cum am zis am mai avut windowsu si nu am intampinat problema asta.si nici virus nu am, sigur 100%.

Răspuns Câştigător
| ghitza a răspuns:

Ai antivirus?
Daca ai si nu iti gaseste virusul poate este el infectat, sau daca il ai cu licenta e gata licenta.Dezinstaleaza antivirusul pe care il ai, daca ai, ci instaleaza altul. Daca nici atunci nu iti gaseste virus eu te sfatuiesc sa reinstalezi windowsul si sa pui altul o vreme, dupa care sa pui iar vista ultimate si poate nu iti va mai face probleme.
SUCCES!

1 răspuns:
| alexunder12 a răspuns:

Probabil ca salba configuratia calculatorului tau. Iti sugerez Windows 7, daca esti dependent de Aero, e mult mai stabil.