| Anonimus69420 a întrebat:

Am o problema de la internet care zice: Windows has detected an ip addres conflict; another pc on this network has the same IP address as this computer.(stiu engleza), dar cum pot rezolva problema asta ca netu se opreste din juma in juma de ora.Am net de la Romtelecom.DAU DIT-AI FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Daca ai modem/router puneti ip-ul de la calculator pe manual...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CRED CA CINEVA E PE WI-FI-ul TAU rolling on the floor))
scrie in browser 192.168.1.1 si dai la wifi disable, apoi daca nu e asta problema ia un ac sau ceva mic si ascutit du-te in spate pe modem si baga in gaurica mica unde scrie RESET, tine-l apasat pana numeri la 10/15 sau pana se re deschid beculetele de pe el happy
merge sigur

| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Ip-ul tau este deja utilizat de alt aparat.