| MariusRobert a întrebat:

Am o problemastraight face ieri mi-am cumparat telefonul
iar azi mi-am luat cartela cosmote
si am activat extraoptiunea 5000 de minute
si 125 mbtrafic pe mobil
porblema este ca nu merge sa activezi internetul
nu stiu dc am fost la magazin cosmote
si nici ei nu au stiut ce sa faca...au zis ca au facut tot ce tb dar nu stiu dc nu merge
ma poate ajuta cineva...sa ma lamureasca ce sa fac ca sa imi mearga internetul?

PLZ!

Samsung s7500 galaxy ace plus!

2 răspunsuri:
| 4ndr3i a răspuns:

Pentru configurarea automată a telefonului trimite un mesaj gratuit la 638 cu textul "setari" şi urmează instrucţiunile.

Dacă telefonul tău nu poate fi configurat automat, setările necesare conectării la Internet sunt:

1. Parametrii generali pentru configurarea telefonului mobil (accesând Internetul de pe telefonul mobil, cu un software specific)

o APN (Access Point Name): broadband
o Nume utilizator: nu se completează
o Parola: nu se completează
o Pagina de start: m.webnwalk.ro
o Când se face conectarea la Internet direct de pe telefon nu este nevoie să se seteze număr de dial-up. Sper sa te ajute asta!

| most2315 a răspuns:

Pai pote o fi din cauza setarilor de conexiune du-te la un dealer cosmote:d sper ca ti-am fost de ajutor