| Iony_5207 a întrebat:

Sunt in Cosmote, am telefon BlackBerry 9700 Bold si mi-am activat extraoptiunea 3600 de minute/mesaje + 120 minute/mesaje + 120 MB. Problema este ca nu merge internetul pe mobil. Am sunat la Serviciul Relatii cu Clientii si mi-au zis sa ma prezint cu telefonul la unul dintre magazinele lor Germanos/Cosmote. Am mai fost odata la ei si mi-au zis ca nu ma pot ajuta decat daca telefonul este cumparat dintr-un magazin de al lor. Cum nu este, nu stiu ce sa fac. Cateva sfaturi/solutii?

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Blackberry nu suporta internet oferit de alte firme in afara de ei, au 2 servicii de internet, ambele nelimitate cu 7 euro pe luna. Trebuie sa faci niste setari in telefon pentru a putea folosi internetul cosmote.

| Iony_5207 explică (pentru Seby90):

Am avut Orange o perioada si a mers internetul de la ei. Era extraoptiunea cu internet nelimitat de la 9 la 17. Oricum, multumesc.

| Seby90 a răspuns (pentru Iony_5207):

Da, eu am tot BB Bold 9700, si am internet de la Vodafone momentan pe el.
Merge decent... S-ar putea si mai bine, are doar 3g la nivel de viteza. E un telefon mai vechi totusi.

| Iony_5207 explică (pentru Seby90):

Este bine ca merge, totusi. big grin

9 răspunsuri:
| cristyscl a răspuns:

Pai in primul rand ti-ai luat setarile web'n walk?

| Iony_5207 explică (pentru cristyscl):

Daca te referi la cele trimise de ei prin sms, am incercat, dar nu merg configurate pe telefonul meu.

| cristyscl a răspuns:

Pai cand ai sunat la sev clienti le-ai zis ca nu merge sa primesti setarile automat si daca e sa ti le trm ei?

| Iony_5207 explică (pentru cristyscl):

Da. Si nici asa nu a mers.

| cristyscl a răspuns:

Nu stiu frate ce poti sa-i faci, daca vrei poti sa treci pe Orange si sa iti activezi netu de la ei si prm si setarile, care vor merge bineinteles pe tel tau.

| Iony_5207 explică (pentru cristyscl):

O sa incerc sa gasesc o solutie, dar o sa am si aceasta alternativa in vedere! Multumesc.