| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, incerc sa imi pun niste imagini pe un card micro sd pe pe laptop prin slot din acela pentru card. dar nu merge.imi apare un mesaj "card protejat l a scriere eliminati protectia" dau ok si tot nu merge.chestia aia de la adaptor pentru blocare am pus-o pe deblocare. ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alex_2741 a răspuns:

Frate ia vezi ca poate la card acolo ai o chestie de care sa tragi happy vezi ca scrie Lock si Unlock happy asa am eu al cardul meu de la aparatu foto si o data am dat de ea din greseala am pus in aparat cardu si tot asa imi scria happy. uitete sa nu ai o chestie de aia happy un fel de buton sa ii zic si tragi de el in sus si in joshappy. Succes

5 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Incearca sa formatezi cardul poate asa merge.

| mikkhhell a răspuns:

Introduci cardul in telefon sau scula careia ii apartine cardul si dupa aceea transmiti imaginile respective prin cablu de date sau bluetooth, pentru ca acest card nu poate fi scris decat cu aparatul caruia ii apartine acest card.

| NoKidding a răspuns:

Uita-te pe margine la card ca e o chestie mica care o schimbi.

| luckyluke a răspuns:

Chestia de la adaptor sau de la card? Pentru ca si cardul are o chestie de blocare pentru scris sau sters, la fel ca dischetele.
Se poate sa mai fie si imaginile pretejate, caz in care intri la imagini, click dreapta, preprietati si debifezi "archive" si/sau " read only "

| Adolf_Gabi_Kz_1993 a răspuns:

Alex_2741 mersi frate...mi-ai fost de ajutor si eu am avut probleme cu cardul de la aparatul foto!