| Florennce a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Am un laptop Hp si de ceva timp cand il aprind imi ramane blocat cand imi apare "welcome" ...desii uneori mai merge. Aveti vreo idee despre cam ce ar putea sa aiba sau ce as putea sa fac? Multumesc.happy

5 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul deoarece este virusat si de aia merge greu!

| Attomm98 a răspuns:

In primul rand Ce Windows ai>? Ar putea fi o problema cu windows-ul dar nu se stie, in al doilea rand cat de vechi este laptopul?
Revin cu un raspuns dupa ce imi spui ce windows are! BAFTA

| Florennce explică (pentru Attomm98):

Pai mi-a instalat cineva windows-ul. acum cateva luni, daca nu ma insel. este Xp. Dar cred ca e contrafacut si n-am nici antivirus la el. Vechime. habar n-am cat de vechi e, dar nu e nici nou. Si mai e chestia ca l-am mai reparat de vreo2-3 ori si nu cred ca il mai duce tata la reparat, ca eu nu stiu sa instalez si nici nu am.straight faceMultumesc!

| Attomm98 a răspuns (pentru Florennce):

Da daca este contrafacut si iti merge cum iti merge ar trebui sa reinstalezi windows-ul, preferabil ar trebui sa iti instalezi windows 7 ultimate (eu am windows 7 ultimate se poate zice si contrafacut dar Microsoft imi zice ca totul e ok) cel mai bine este sa chemi pe cineva specializat in asa ceva sau sa iti cumperi un windows xp original acum nu prea stiu cat e dar cred ca ajunge la vreo 2-300 de ron sau cel mai bine pui pe cineva (de preferat programator) sa iti ia el de pe net un windows xp(7).
Mai multe nu pot sa iti spun imi pare rau deoarece nu cunosc indeajuns de bine situatia.
BAFTA!
P.S. Cel mai bine ti-ai lua un laptop nou (merge si second-hand dar unul de preferabil marca Dell pentru ca aceastea se pastreaza in timp).

| ionutz1996 a răspuns:

Cred ca e de la Windows