| NimeniSiAtat a întrebat:

Bună seara! Am un pc la care s-au ars sursa de alimentare și placa video, le-am schimbat și la un prieten funcționează perfect cu totul, iar la mine nu se aprinde monitorul, cablul este bun, iar monitorul pare funcțional, când scot cablul care face legătura dintre monitor și sursa, apare pe ecran ca nu are o sursa video, când îl conectez înapoi întra în sleep mod. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| bystefu a răspuns:

Deschide unitatea, scoate bateria de bios, arata ca bateria de ceas.las-o afara 5 minute, pune-o inapoi si aprinde-l.Asta in timp ce este conectat la monitorul cu probleme.

| CodeNameAlpha a răspuns:

Scoti bateria si apesi de mai multe ori timp de (10-15 sec) pe butonul cmos.

| Gentlemans a răspuns:

Ai placa de baza arsa.