| Ekke_Alz_1989 a întrebat:

Am o problema la pc. La toate shortcuturile/programele imi apare aceeasi iconita (pictura) si nu merge sa le deschid. imi stergeam niste chestii de care nu mai aveam nevoie si la una nu mergea s-o sterg, ma punea sa aleg la "Open With" un program prin care sa se deschida, iar eu am ales win rar. De atunci la toate iconurile/picturile imi apare o foaie alba pe care este mic si iconul cu carti (arhiva). Este o problema cu.Ink. Am Windows 7!
CUM REZOLV?! sad PLS ajutati-ma.

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Incearca fix-urile astea http://www.thewindowsclub.com/fix-unable-to-open-exe-lnk-files-windows-7
posibil ca un virus a modificat din registri setarile pentru tipul de fisiere EXE (aplicatii) si LNK (shortcut-uri).