| ToxicTpu a întrebat:

am si eu o problema. cand deschid folderul cu jocurile nu imi mai arata iconita specifica. imi arata iconita ca o foaie alba, cum ar fi shorcut. cum le rezolv?

4 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Cel mai probabil fisierul shell32.dll este corupt sau are virusi.
O solutie simpla ar fi sa instalezi Icon tweaker si sa dai reset, ceea ce iti va reface fisierul shell32.dll
http://www.crystalxp.net/galerie/en.id.83-icontweaker.html
Sau sa incerci sa inlocuiesti manual fisierul,
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? shell32
dar o sa ai nevoie de un system file replacer, pentru ca acel fisier este folosit de windows si nu poti sa il modifici atat timp cat calculatorul este pornit.
Bafta!

| robertpaul a răspuns:

Incearca sa dai click dreapta pe joc-open with-si sa cauti programul care vrei sa-ti deschida jocul.
Incearca sa adaugi la sfarsitul numelui jocului extensia de la tipul de fisier, in cazul tau jocul respective cum era inainte cu.iso/.rar/.zip./.exe etc.
Daca nici asa nu merge instaleaza windows-ul din nou, fie cel precedent fie o alta versiune. Daca nu vrei sa formatezi, cauta pe forumuri problema ta.ciao

| Azµre a răspuns:

Posibil să fie shell32.dll corupt, vezi un scan de regiștrii și un scan cu antivirusul.

Răspuns utilizator avertizat