| MudaHeg a întrebat:

Am o problemă la TV. Azi au venit cei de la UPC și mi-au montat tot ce era necesar, dar nu am înțeles cum e cu telecomanda, pe ce butoane trebuie apăsat ca să deschid să mi se vadă programele.Vă rog, ajutați-mă.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si manualu cu instructiunile nu ti l-au dat?

| Cksihja a răspuns:

Da de ce nu i-ai întrebat pe cei care ți-au montat? De unde să știm noi ce fel de montaj au făcut ei.

| MudaHeg explică (pentru Cksihja):

Există montaje diferite? Nu mă prea pricep, și a fost tatăl meu de față când au montat, dar nu au explicat și abia la final au dat telecomanda. nu înțeleg, au un buton de TV, unul pe care scrie UPC și unul de stingere și aprindere. nu știu ce să apăs ca să îmi apară imaginile, căci abia ieri tatăl meu a încheiat contract cu cei de la Akta, și când deschid Tv ul îmi arată programele cor de la Akta, și nu știu cum să dau să vină cele de la UPC.

| Cksihja a răspuns (pentru MudaHeg):

Dacă ai pe cablu poți face o rescanare și cauți programele de la UPC iar dacă ai prin satelit pornești decodorul și ar trebui să-ți apără programele, dacă nu, apeși pe telecomanda TV pe butonul source sau sursă și cauți sursa de unde vin programele UPC.