| Mufix a întrebat:

Am o problema legata de pc. In lunile ce urmeaza vreau sa mi iau un pc nou, destul de performant si am la dispozitie 6000 lei. Problema este ca mi a configurat un prieten un pc pe piese si e foarte bun, iar tatal meu spune ca pe internet se dau tepe si nu merita sa iau unul facut pe piese ca pot fi falsificate sau inlocuite. Ceea ce vreau eu sa ma ajutati este cum sa l conving ca e ok pc ul pe piese si e bine sa il iei de pe net. Precizez ca piesele pentru pc sunt de pe PC Garage [am auzit ca sunt seriosi].

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Tatal tau este de moda veche. Nu intelege nici acum ca shopping-ul s-a schimbat atat de mult. PC Garage este un magazin, iar cred ca, cuvantul sunt seriosi ar fi inadecvat. Ca dai comanda de pe site-ul lor sau te duci tu in magazin sa-ti cumperi piesele, tot chestia aia este. SI normal ca nu sunt tepe din memoent ce vei primi si garantie pentru ce ai cumparat.

| Mufix explică (pentru Jipa95):

Da, asa e. Totusi, cum sa l conving?

Răspuns utilizator avertizat
| bogdanstan a răspuns:

Salut, iti recomand cu caldura sa cumperi piesele pentru pc de la PC Garage, eu de la ei fac "cumparaturile" pentru pc, si am fost intodeauna multumit de serviciile oferite de ei. Au si un serviciu de testare a pieselor care le cumperi (se intampla uneori sa fie defecte din fabrica), si de asamblarea pc-ului. Bafta.