| ionutz24_2810 a întrebat:

Am o problema mare de tot...am deschis calculatorul si pe monitor aparea no signal. dupa cateva restarturi s-a pornit dar s-au dereglat si luminozitatea, culoarea etc. imi puteti spune cele mai bune setari? va rog

Răspuns Câştigător
| VLΛD a răspuns:

Eu am asa:
brightness 80
contrast 65
gamma +50

5 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

Vezi ca poate ti s-a miscat prea tare cablul dintre placa video si monitor. Si eu am ATi si patesc la fel iar singura solutie e sa misc usor de cablu (de obicei aproape de intrarea in monitor) si isi revine. Altfel imi sta ba prea rosu, ba verde, ba chiar se inchide.

| ionutz24_2810 explică:

Setarile de la monitor le-am rezolvat dar la placa nu reusesc. am un ATI radeon HD3650 si trebuie sa reglez alea din Catalyst control center. sa ma ajutati va rog ca deja nu mai vad binecrying

| thelordoftime a răspuns:

Nu iti pot spune asa pe invizibil (da-mi datele programului), sau instaleaza team viwer 6 si iti repar eu calculatorul(sa ma anunti daca vrei asa)

| Diaaa1 a răspuns:

Nu ai avut semnal si de aia aparea "no signal" si pentru setari trebuie sa ai niste butoane mai mici pe monitor umbla acolo si seteaza-ti culoarea si luminozitatea.

succes!

| Laurik99 a răspuns:

Pai lumina si culoare le setezi asfel: da click stanga pe destop si o sa-ti apara o lista mica care nultimil cuvant va fi Properites da clic pe cuvant si dupai vezi ce iti apare si seteaza :d