| ioaaana a întrebat:

Am o problema.Nu imi mai merge sunetul la calculator si nu e de la boxe pentru ca nu imi merge nici microfonul. Poate cineva sa ma ajute?

10 răspunsuri:
| quintron a răspuns:

Simplu! daca ai cd-ul de la placa de baza cand ti-ai luat calculatorul ai si driverele pe cd! doar trebuie sa le instalezi si sa da-i un restart la calculator! bafta

| Alina a răspuns:

Poate e mufa bagata gresit sau a iesit...sau poate s-au ars boxele si microfonul.

| adryanb27 a răspuns:

Pot fi multe probleme, cu ceva mai multe detalii poate t ajut! instaleaza driverul pentru sunet, vezi sa nu iti fie calculatorul pus p mute[acolo in dreapta jos in bara], ce ai facut sa nu ai sunet? id mess adryanb27, poate t ajut, ceao

| gagaangel a răspuns:

Buna
problema poate fi de la panoul de sunet poti intra de pe bara albastra din josul ecranului in dreapta intre toate iconitele este si un difuzor sau ceva de genu dai clik pe el si ridici toate ale in sus si incearca apoi
bafta

| AnonimDinRomânia a răspuns:

Instaleaza asa numitele "drivere" (CD-uri care vin cu calculatorul si care instaleaza programe/registri pentru buna functionare a componentelor). Daca tot nu reusesti, contacteaza un specialist in IT. O. o'

| RoooneyThePuf a răspuns:

Jos...in bara, cauta volumul...de acolo te descurci

| ioaaana explică:

Am rezolvat problema.Era din calculator si a trebuit sa dau doar un system restore si a merstongue. Oricum va multumesc mult pentru ajutor.

| mslollypop666 a răspuns:

E de vina placa de sunet happy Creca trebuie' sa instalezi placa de sunet din nou, bafta! happy

| aKatalyn a răspuns:

Cine ma ajuta si pe mine,,,, in bara de jos la volum imi apare un x mare si nu e ca cel cand dai pe mute... nu pot sa joc nici un joc pentru ca imi spune -sound failed to initialize-

| blonda1414 a răspuns:

Pai probabil placa audio...