| TDGforlife a întrebat:

Am o problema URGENTA . Astazi am venit acasa de la scoala,iar mama a pus niste flori in camera. A varsat putina apa pe birou,iar pe birou era si aparatul de fotografiat. Si l-am deschis si se vedea o imagine neclara,gen purici,adica stiti cum se vede uneori la televizor cand nu ai cablu . In fine. si nu stiu ce sa ii fac ca sa nu se mai vada asa . Va rog mult ajutati-ma !

1 răspuns:
| albertosso a răspuns:

In primul rand nu trebuia sa il deschizi. In al doilea rand scoate bateria, cardul etc si pune-l la uscat ( dar nu pe calorifer ca cine stie cum il mai topesti). Dupa cateva ore sau chiar maine dimineata porneste-l din nou si daca nu merge ne spui inapoi.