| Denis_Denis_1998 a întrebat:

Am o problemă, vreau sa ma conectez la wifi si nu merge, imi zice fara internet dar îmi arată liniile si semnul exclamarii.Deci cand vreau sa intru pe YouTube sau orice site imi zice Connect wifi, apas acolo si ma da pe siteul moldtelecom ca sa ma loghez dar nu stiu loginul si parola. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Conecteaza-te pe reteaua TA de wi-fi, la care cunosti numele si parola de conectare!
La alte retele wi-fi degeaba incerci sa te conectezi, daca au parola de acces.
Exceptie sunt doar acele retele libere la care se poate conecta oricine, fara parola, dar unde ai riscul sa-ti fie furate toate informatiile de pe telefonul tau.

| Denis_Denis_1998 explică (pentru Bula):

Eu sunt conectat la asta stiu parola de wifi doar ca ma pune pe siteul de pe moldtelecom sa ma loghez acolo dar nu stiu cum ca inainte nu era asa doar puneam parola de la wifi si gata

| Bula a răspuns (pentru Denis_Denis_1998):

"moldtelecom" este firma de la care primesti internetul?
Daca da, atunci nu-ti e configurat bine routerul. Cere ajutorul furnizorului de internet!