| tacea112 a întrebat:

Am o sursa de 450W si vreau sa cumpar o placa video nVIDIA geforce 210. Va functiona placa video? DAU PAMBLICA!

5 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Ce brand e sursa?
Placa video trebuie sa fie compatibila cu placa de baza, daca nu stii ce placa de baza ai downloadeaza programul CPUz, il instalezi si dai la Mainboard, acolo scrie modelul placii tale de baza, apoi reii aici si imi spui ce placa de baza ai
Vezi ca placa aia video este foarte slaba, pana si in cs 1.6 mai face figuri uneori

| tacea112 explică (pentru Me2):

E gigabyte. iar placa de baza e ASRock h61m vg3

| Me2 a răspuns (pentru tacea112):

Vrei sa cumperi un sistem nou? sau il ai deja?

| tacea112 explică (pentru Me2):

Il am de luna trecuta si are placa video praf, Intel hd grapihics 2500

| Me2 a răspuns (pentru tacea112):

Hd 2500? sa stii ca placa video care vrei sa o cumperi este mai slaba decat hd 2500 :)), ia macar asa ceva
http://www.mediadot.ro/......024mb-ddr5