| dany1598 a întrebat:

Am o tableta Allview alldro 3 si nu pot sa bag net pe ea.la net prin wireless trebuie sa fac setari ca sa mearga? sau cum bag de pe telefon prin cablu usb? VOT+FUNDA!

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Din cate am observat,de pe aceasta tableta poti intra pe internet doar folosind Wireless-ul,mai ales retelele care sunt pe modul B/G. Ca sa intri pe internet de pe Wireless nu ai nevoie de nicio setare, ci de semnal Wi-Fi. Daca in casa ai un router Wireless, te poti conecta pe internet de la el, daca nu ai, mergi cu tableta prin parcuri sau in pub-uri care ofera internet gratuit prin Wi-Fi.
Internet prin cablu USB nu poti baga.

1 răspuns:
| Bogdan4688 a răspuns:

Are placa de net? Poate o fi o facatura de zice ca are net dar n-are placa de netlaughing.N-are placa=n-are net.