| dov76 a întrebat:

Am o tableta Allview speed city iar problema este ca dupa ce am intrat in meniul recovery nu pot naviga folosind tasta home.
In momentul in care incerc sa utilizez tasta home meniul apare si dispare.
Ceva solutii?
Tot aici intreb si de driver pentru aceasta tablet daca stie cineva caci google nu prea a vrut sa fie de ajutor sad

Răspuns Câştigător
| SpiritLibeR a răspuns:

Man daca nu ai scapat-o pe jos sau ceva apa pe ea dai un update la soft iar daca ai scapat ceva......trimit-o in servis daca mai ai garantie la ea

| dov76 explică (pentru SpiritLibeR):

Nu a fost nici scapata si nici baitza nu a facut. am rezolvat problema dupa ce am trimis-o la garantie chipurile cu probleme de soft si autonomie. cei de la service au resoftat-o si acum toate problemele au disparut.
mare atentie la tabletele Allview producatorul ofera garantie la acumulator de un an iar daca il inlocuiti in service noul acumulator nu va beneficia de garantie proprie, am aflat asta pe buzunarul meu dupa ce am platit 50 ron sa imi schimbe un acumulator pe care il inlocuisem deja pe garantie la doar doua luni dupa ce expirase garantia acumulatorului initial.
concluzia este ca au baterii foarte proaste daca in 14 luni s-au schimbat 3 acumulatori.

1 răspuns: