| iulihh a întrebat:

Am o tableta Allview viva c701 si am luat fifa 16 de pe play.mob.org si merge bine dar pe magazin play spune ca nu e compatibil are ceva va strica tableta vreau răspunsuri dau funda!

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Nu are absolut nimic. Faza e cam asa: un producator de aplicatii autorizeaza anumite branduri sa ii poata folosi doar aplicatiile(putini sunt cei care pun all pentru toate). Si din cauza asta iti scrie chestia aia. Eu de exemplu am Allview x1 xtreme si in magazin play scrie ca asphalt 8 e incompatibil dar el e de fapt compatibil ca telefonul are si procesor, ram si sistemul de operare necesar(Android 4.4.2).

1 răspuns:
| iulihh explică:

Mersi ca mi-ai spus