| PopaMari a întrebat:

Am o tableta cu Windows (Surface 3) și după o anumită perioadă (relativ scurtă) când e repaus se închide. Mi-e frica să nu o strice. Îmi puteți recomanda niște setări de baterie la panoul de control sau link-uri informative să pot remedia această problemă. Vă rog frumos și vă mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| newaccountbye a răspuns:

Încearcă sa faci asta:

1. Oprirea funcției de sincronizare automată a aplicațiilor care rulează în fundal. Poți face acest lucru prin accesarea setărilor de sistem și selectând "Aplicații și funcții", apoi "Aplicații de fundal". Aici, poți dezactiva sincronizarea automată pentru aplicațiile care nu sunt necesare să ruleze în fundal.

2. Reducerea luminozității ecranului. Acest lucru poate fi realizat prin accesarea setărilor de sistem și selectând "Sistem", apoi "Display". Aici, poți regla luminozitatea ecranului pentru a economisi energie.

3. Dezactivarea funcției Wi-Fi și Bluetooth atunci când nu sunt utilizate. Poți face acest lucru prin accesarea setărilor de sistem și selectând "Rețea și internet", apoi "Wi-Fi" și "Bluetooth". Aici, poți dezactiva aceste funcții atunci când nu sunt necesare.

4. Dezactivarea funcției "Hey Cortana". Această funcție poate fi dezactivată prin accesarea setărilor de sistem și selectând "Cortana". Aici, poți dezactiva funcția "Hey Cortana" pentru a economisi energie.

5. Actualizarea sistemului de operare. Asigură-te că sistemul de operare al tabletei tale Surface 3 este actualizat la ultima versiune pentru a beneficia de cele mai recente îmbunătățiri ale bateriei.

Sper să remediezi problema!