| Andru_Alex_2000 a întrebat:

Am o tastatura din aceea veche cu mufa rotunda, si am cumparat de la magazin o mufa din aceea ps 2, ca sa pot introduce in laptop. Cand o introduce la tastatura mi se aprind beculetele 1 sec, si gata se sting. Iar la laptop am windows 8 si imi apare : Ultimul dispozitiv usb pe care l-ati conectat la windows nu a functionat, iar windowsul nul recunoastea. Deci va rog frumos va dau funda, sau ce vreti voi. Da vreau sa rezolv odata treaba asta cu tastatura. plz

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Driver

| K0sti a răspuns:

Iti iei tastatura pe USB ca nu e o avere! In loc sa dai banii pe prostia aia de adaptor, mai bine luai o tastatura!

| valentin75 a răspuns:

Salut! Download Driver booster si update la driver, o sa-ti gaseasca ceva la usb. Dupa restart ar trebui sa functioneze. Excludem situatia in care e ars respectivul port.

| Madrill a răspuns:

Poate ai nevoie de driver sau poate nu ai citit pe cutie cu ce sisteme de operare este compatibilă tastatura. Vezi ce marcă și intră pe site-ul oficial, sigur găsești mai multe informații.