| anonim_4396 a întrebat:

Am o tema ciudata la wordpress si cand scriu o postare cu diacritice, toate ș-urile, ț-urile se vad ingrosate, iar restul literelor raman normale. Nu inteleg de ce, pentru ca am mai vazut bloguri cu aceeasi tema ca mine, carora nu le ingroasa diacriticile. Am incercat sa schimb marimea fontului, crezand ca e de la asta, dar nu e... Ce poate fi?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ești sigur că fontul tău are diacritice?

| StefanKogut a răspuns:

Fontul pe care-l folosesti nu contine caracterele respective.

| smartlollipop a răspuns:

Eu nu am problema asta la site-ul meu, decat la fonturile "samandicoase" ca sa le zic asa, sau in Word. De obicei e din cauza fontului, fiind facut pentru limba engleza, diacriticele sunt ingrosate deoarece nu se pot adapta la font si au fontul lor prestabilit sau se adapteaza la putine fonturi. Incearca sa schimbi in fontul Calibri sau Arial, sau fa incercari, daca ai posibilitatea.