| MadalinaElena5 a întrebat:

Cum se fac diacriticile? Nu stiu cum sa fac sa scriu cu diacritice... Ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| LetMeHelp a răspuns:

Start -> Control Pannel -> Regional and language->Advanced->select language->OK

| LexiLaveil2 a răspuns:

Apesi ctrl+shift pe tastatura, sau ai in bara dreapta jos, un patratel unde scrie EN daca ai tastatura in engleza, si selectezi RO pentru romana. Apoi ai in locul semnelor; ' [ ] diacriticele.big grin

Ma bucur daca te-am putut ajuta.happy

| Eucalypta a răspuns:

E mai ușor să intri pe diacritice.com și nu trebuie să schimbi mereu din bară English cu Romanian și invers.

| Keiko_Bliss_1997 a răspuns:

Iti dai tastatura pe romana. Uite aici un tutorial care sper sa iti fie de ajutor http://www.diacritice.ro/