| Alexis7591 a întrebat:

Am pe desktop un folder pe care vreau sa il sterg,dar nu pot, deoarece imi apare ca folderul nu este in local disc C.verificati locatia. Cum pot sa aflu locatia folderului si cum pot sa-l sterg?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil (99%) are bume cu diacritice sau alte caractere speciale si a fost importat de pe alt calculator cu care nu este compatinil tabela de cod de caracter de pe pc-ul tau.
Se poate rezolva foarte dificil, schimbandu-i numele DOS, dupa care se poate sterge.

| tenshi261 a răspuns:

Incearca sa dai click dreapta pe el. Proprieties apoi acolo ai un camp in care ai locatia folder-ului. Urmaresti locatia aia apoi stergi folderul :/ Daca nu, s-ar putea sa ai parte de un folder fantoma si poti incerca sa faci o curatare de registri cu ccleaner happy Good luck!~

| OIntrebareIntrebatoare a răspuns:

Da dc vrei sa stergi folderu cu p.orn?

| SilentRegis a răspuns:

Click dreapta pe folder-> Proprietati, locatia apare acolo. Incearca sa-l stergi de acolo, ar trebui sa mearga